Skip to main content

“Çiftler arasındaki cinsel uyum ve doyum ilişkilerin kaderini belirliyor.” Başarılı Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Âzer Aras Uluğ, tam da bu cümle ile ifade ediyor mutlu ilişkilerin sırrını. Saygı, sevgi, hoşgörü, empati gibi pek çok faktörün bir arada bulunması uzun ve sağlıklı ilişkilerin yapı taşlarını oluşturuyor ama cinsellik de tüm bunların temelinde yatıyor. Eşler arasında cinsellik bitince evlilikler de bitme noktasına geliyor. Pekiyi cinselliği ilk günkü gibi taze tutmanın formülü var mı? Cinsel doyumu arttırmanın yolları neler? Genital estetik uygulamaları ile çiftlerin hayatı nasıl değişiyor? Hepsi ve daha fazlasını Sevgililer Günü Özel Sayımızın kapak konuğu olan kıymetli köşe yazarımız, Türkiye’nin önemli Kadın Doğum Uzmanlarından biri olan Op. Dr. Âzer Aras Uluğ anlattı.

Röportaj: Şükriye Özgül

Cinsellik bitince evlilik biter mi?

Cevap çok açık! Cinsellik bitince evlilik biter. Evliliğin bitmesi illa boşanmak demek değildir. Evlilik, boşanma olmadan da biter. Eşler birbirinden uzaklaşır, yakınlıkları kalkar, birbirlerine dokunmazlar. Karşı tarafın kendisine dokunmasını da istemezler. Beraber olsalar bile artık bundan zevk almamaya başlarlar. Bu gibi durumlarda çiftler artık ya çocuklar için bir arada kalır ya da bağlılık ve alışkanlıkları adına… Ne kadar süre yan yana kalacakları, boşanma kararı alıp almayacaklarına bağlı. Bu durum bir ömür de uzayabilir…

Bu durumda ihanet de kaçınılmaz oluyor öyle değil mi?

Belki biri başına dert açar başka birine aşık olur ya da tam tersi tek gecelik aldatmalarda bir anda durum bitebilir.

Yataklarını ayıran ama hala evlilik müessesini sürdürmeye çalışan çiftler var.

Yataklarını ayırmak, evlilik kurumunun artık sona gelindiğinin en önemli göstergesidir. Boşanma olmasa da bu evlilik bitmiştir çünkü evliliği diğer ilişkilerden ayıran tek şey cinselliktir. Yani arkadaşınızla her şeyinizi konuşabilirsin, paylaşabilirsin. Eşinizden çok daha fazla sohbet edebilirsin, zaman geçirebilirsin ama arkadaşınla seks yapmazsınız, seks evlilik birliği içinde partnerinizle yaptığın bir şeydir ve diğer ilişkilerden de bunu farklı kılan yegane şey budur. Cinsel yaşam bittiği zaman da evlilik de biter. Bu gibi durumlarda beraberliğin adı evlilik dışında her şeydir ama evlilik değildir.

Kadınlar, erkeklere kırıldıklarında veya kızdıklarında onları cinsellikle cezalandırmamalı!

Pekiyi bu bağın kopmaması için çiftlerin neye dikkat etmesi gerekir?

Evliliğin bitmemesi ve eşlerin birbirinden uzaklaşmaması için çiftlerin arasındaki cinselliğin de ehemmiyetle kurulması gerekiyor. Kadınlar toplumumuzda şöyle bir hata yapıyor. Eşlerine kırıldıklarında veya kızdıklarında ve öfkelendiklerinde onları cinsellikle cezalandırırlar. Bu durum çiftleri cinsellikten uzaklaştırır.

Erkek kadını cinsel obje olarak görmemeli!

Erkeğin burada hiç mi suçu yok?

Erkek de bazı durumlarda kadına sadece cinsellik için yaklaşabiliyor. Kadını cinsel obje olarak görüyor, sevgi göstermiyor. Romantizm sunmuyor, jest yapmıyor, minik hediyeler almıyor, sadece seks için öpüyor veya sarılıyor… Bu örnekler sıralandıkça sıralanır… Bu durum da kadını incitir ve kadın direkt cinsellikten soğumaya başlar. Cinsellikte bir diğer önemli nokta da hijyen. Erkek hijyene dikkat etmezse, kötü kokarsa, ön sevişme yapmadan seksi sadece bir boşalma ve atlama nesnesi olarak görürse bu kadını soğutur.

Erkek hangi durumda cinsellikten soğur ya da uzak durur?

Erkeklerde genelde erken boşalma ya da ereksiyon sorunları yaşadığı için ve bunu partnerine yansıtmamak için cinsellikten uzaklaşabiliyor. Burada doktordan ve cinsel terapistlerden yardım almalarını öneririm.

Cinselliğin gücünü kimse küçümsememeli!

Evliliğin kaderini cinsellik belirler diyebilir miyiz o halde?

Kesinlikle diyebiliriz. Çalışmalar göstermiş ki; çiftler birbirlerine her fırsatta dokunuyorsa, birlikte oluyorlarsa, birbirlerine kızsalar bile bunu cinsel yaşamlarına yansıtmıyorlarsa, bazen de cinselliği kırgınlıklarını barışma yeri olarak görüyorlarsa, hayatlarının merkezine, cinselliği koyuyorlarsa, cinsellikten doyum ve keyif alıyorsa bu kişilerin evlilikleri daha mutlu, daha huzurlu oluyor. Dolayısı ile cinselliğin gücünü kimse küçümsememeli.

Cinsellik sadakatsizliğin de önüne geçer mi?

Kesinlikle! Sağlıklı cinsel yaşamın insan bedenine ve ruhuna gerçekten iyi geldiğini söyleyebilirim. Eğer uzun bir birliktelik yaşamak istiyorsanız, sağlıklı bir cinsel yaşamınız olmalı. Eşler karşılıklı cinsel haz ve doyum yaşayarak daha mutlu olurlar. Çiftlerden her ikisinin de karşılıklı haz aldığı cinsel doyum, yaşadığı cinsel birlikteliklerde sadakatsizliğin önüne de geçmektedir.

Cinsellik vazife gibi yaşanmamalı!

Karşılıklı cinsel doyum için en önemli kural nedir?

Çiftler cinselliği vazife olarak görmemeli ve yapmamalı. Vazife gibi yapıldığında o zaman sadakatsizliğin önüne geçemezler. Bunu karşılıklı olarak bir paylaşım, duygusal bir süreç olarak değerlendirmek lazım. O nedenle de cinsellikte çiftlerin bencil olup kendi hazzınıza odaklanması gerekir. Yani karşı tarafı, partneri mutlu edeceğim diye kişi kendisinden ödün vermemelidir. Tam tersi, kendi hazzına odaklanmalıdır. Cinsellik bu şekilde yaşandığında ve kişiler karşılıklı doyuma ulaştığında sadakatsizliğin de önüne geçer.

Son dönemde genital estetik uygulamaları çok moda. Bu uygulamaların çiftler ve cinsel yaşam üzerindeki etkileri neler?

Genital estetik uygulamaları ile kadının genital bölgesi güzelleşip gençleşmekle kalmıyor, aynı zamanda kadının cinsel haz ve doyumunda da büyük rol oynuyor. Kadınların cinsellikten aldığı keyif arttıkça eşleri bu durumdan son derece memnun oluyor. Çift çatışlamalarının birçoğu cinsel yaşam düzene girdiği için çözülüyor, daha mutlu bir aile yaşantısına kavuşuyorlar.

Pekiyi hangi yöntemleri uyguluyorsunuz?

Uygulanan pek çok yöntem var.

Barbie Vajina Estetiği

Barbie Vajina Estetiği Hollywood’lu ünlüler tarafından başlatıldı, buradan da Avrupa’ya ve ülkemize geldi. Bu uygulamada kadınlar, Barbie bebeğe benzemekle beraber, işin alt yapısını incelediğimizde bozulan ve deforme olan vajinanın anatomik ve fonksiyonel olarak eski haline getirilmesi amaçlanmaktadır. Barbie bebeğin genital sisteminde dış dudaklar daha dolgundur, iç dudaklar daha ince ve daha kibardır. İç dudakları tamamen almaya biz çok sıcak bakmıyoruz çünkü iç dudakları aldığımız zaman vajina açık hale gelecek bu da enfeksiyonlara zemin hazırlayacaktır. Burada asıl ama dış görünüşünün daha güzel görünmesi ve fonksiyonel anlamda daha işlevsel olarak vajinanın kullanılabilmesidir.  Barbie estetik görünümü birkaç farklı prosedürün kombinasyonundan oluşur. Labioplasti, klitoris çevresindeki katlantıların düzeltilmesi ve büyük dudaklara; hyalüronik asit veya otolog yağ enjeksiyonlarıyla dolgunluk kazandırılması gibi uygulamaları kapsıyor.

Labioplasti, Klitoris estetiği ve PRP işlemleri aynı anda uygulanıyor.

Barbie Vajina Estetiği kapsamında en sık uygulanan cerrahi yöntemlerden biri olan Labioplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatına biz iç dudak estetiği ameliyatı da demekteyiz. İç dudakların, sarkık, büyük koyu renkli, asimetrik ve kırışık olması durumunda özel mikro cerrahi yöntemlerle küçültülerek, simetrik dış dudakların içinde kalan, ince yapılar haline getirilerek güzel ve estetik bir görünüme kavuşturulması hedeflenir. Aynı seansta gerek görülürse klitoris estetiği de uygulanabilmektedir. Klitoris katlantıları ve klitoris derisi kalın ise labioplasti operasyonuna klitoris estetiğinin de eklenmesi gerekebilmektedir. Sadece labioplasti yapılması sonucunda, fazlalık kalan klitoris katlantıları, mikro penis gibi kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Klitoris cerrahisi ise oldukça dikkatli ve özenli yapılması gereken bir cerrahidir. Klitorise giden damar ve sinir yapılara dikkat etmek oldukça önemlidir. Bu alana hakim olan, ehil ve deneyimli bir cerrahi hekim tarafından yapıldığında cinsel hazda ve doyumda artış sağlanmaktadır. Aksi durumda ne yazık ki geri dönüşü imkansız cinsel his kaybı yaşanabilir. Barbie Vajina Estetiği kombine işlemleri arasında; dış dudakların içlerinde boşalma ve kırışma varsa bunlara kök hücreden zengin yağ dolgusu, hyalorinik asit dolgusu uygulanır. Bu yöntemlerin dışında kişinin kendi kanından hazırlanan trombositten zengin serum uygulaması da aynı seansta uygulanabilir. Bu işleme O- Shot (Orgazm aşısı) denilmektedir bu uygulama istek ve uyarılmayı kolaylaştırmakta kadının cinsel tatmini yönünde olumlu faydalar sağlamaktadır. Hyaloronik asit dolgularla G nokta büyütme gibi vajinal orgazmı hedefleyen uygulamalar da birlikte uygulanabilmektedir

Hem güzelleşme hem cinsel doyum sağlıyor.

Kombine bir işlem olan Barbie Vajina Estetiği ile kadının genital bölgesi güzelleşip gençleşmesi ile kalmıyor, aynı zamanda kadının cinsel haz ve doyumunda da büyük rol oynuyor. Ayrıca dar pantolon, tayt, mayo, bikini giyememe, iç çamaşırından dolgun taşan dokular ve bunların oluşturduğu rahatsızlık hissi, bisiklete – motora binememe, idrar yaparken bacaklarının içine doğru işeme, kaşıntı, sık vajinal enfeksiyon, mantar enfeksiyonu ve sık idrar yolu enfeksiyonu geçirme, cinsel ilişkide ağrı, cinsel birleşme sırasında uzun fil gibi kulakların yani labiumlarını tutmak zorunda kalması gibi sorunlar da eşzamanlı olarak giderilmiş oluyor. Kadınlar cinsel anlamda daha özgüven sahibi oluyor. Kombine genital güzelleştirme prosedürleriyle elde edilen Barbie genital estetik yöntemleri ile özel bölgeye oldukça genç ve çekici bir görsellik kazandırılıyor. Barbie genital estetik, sarkan veya düzensiz görünümde olan iç dudakların daha estetik bir şekilde kamufle olmasını sağlıyor. Dış genital bölgenin fonksiyonelliğini artıran kombine prosedürler aynı zamanda çiftlerin cinsel yaşam kalitesini de büyük ölçüde artırıyor.

Barbie Vajina Estetiğinde ameliyat süreci…

Barbie vajina estetiği genel veya lokal anestezi altında, ameliyathane ortamında Kadın Doğum Uzmanları tarafından uygulanan ameliyatlardır. Ameliyat süresi ortalama 1.5-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası genellikle hastanede yatış gerekmez. İşlem sonrası genellikle ciddi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Operasyonun ardından birkaç günlük istirahatin ardından kişiler normal yaşantılarına dönebilirler. Barbie Vajina Ameliyatının ardından uzun süre ayakta kalınmamalıdır. Hekim tarafından reçete edilen ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Barbie vajina estetiği sonrası 1 ay cinsel ilişkiden, ağır sporlardan, sauna, havuz ve denizden uzak durulması önerilir.

Tedavi kişiye özel planlanır!

Barbie Vajina Estetiğinde tedavi protokolü doktorun hastayı muayene etmesinin ardından, belirlenen kriterler dahilinde kişiye özel olarak planlanır. Yöntem bakireler de dahil olmak üzere işlem gerektiren her kadına uygulanabilir.

Orgazm Aşısı ve PRP uygulamaları yılın EN’leri arasında.

Zamanla vajina esnekliğini yitirmekte, kollajen kaybetmektedir. Bu yaşlanma süreci genetik yapı, beslenme, sigara ve alkol kullanımı, spor gibi aktivitelerden etkilenir. Kadın aynı zamanda vajinal doğum yaşamışsa, travmatik, zor, uzun süren, kilolu bebekler, üst üste sık doğumlar yaptıysa işte o zaman vajinanın anatomik yapısında bozulmalar meydana gelir. Yani vajinanın akordeon gibi katlantılı yapısı zamanla açılır ve düzleşir. Ayrıca vajina duvarın altında bulunan bağ dokusunun da zamanla zayıflamasıyla ön duvardan idrar kesesi, arka duvardan bağırsaklar ve yan duvarlarda vajinal genişlemeler meydana geliyor. Kadın cinsel ilişki içindeyken penis penetrasyonu sırasında ön duvar penise yeterince temas etmediği için vajinal orgazma ulaşmakta güçlük yaşıyor. Bu amaçla ön duvara uygulanan vajinal karbondioksit lazer, PRP ve dolgu maddeleri vajinanın hem daralmasını sağlar, hem de vajina ön duvarının penisin git gel hareketi sırasında yüzey temasını artırdığı için kadının vajinal orgazma ulaşmasını kolaylaştırıyor. Kısacası yüzey alanını büyütür ve genişletirsek kadın orgazma daha kısa sürede ve kolay ulaşıyor. Yaşadığı orgazm daha tatmin edici, daha doyurucu ve daha güçlü oluyor. G noktasının dolgu maddeleri ile büyütülmesi/ şişirilmesi, kadının yaşadığı orgazmın daha kaliteli ve daha uzun süreli olmasını sağlıyor. Penis bu bölgeye rahatça temas ediyor ve orgazm olmayı, kadının orgazm kolay ulaşmasını ve çoklu orgazm yaşama ihtimali artırıyor.

Klitoris estetiği ile hem genital gençleşme hem mantar ve idrar yolu enfeksiyonlarından kurtulmak mümkün!

Kadının cinsel haz alma organı olan klitorisin üzerindeki veya labiumlardaki (iç dudaklar) fazladan olan deri katlantıları cinsel ilişki sırasında klitorisin üstünü kapattığı için cinsel uyarılmayı engelleyebiliyor. Bu şekilde de kadının orgazma ulaşmasını zorlaştırabiliyor. Ayrıca bu deri katlantılarının arasında bakteriler ve mantar oluşabiliyor. Bu bakteri ve mantarlar nemli bir alanda çoğalıp üreyebiliyor ve kadında enfeksiyon oluşturabiliyor. Bu hastalar sık sık vajinal mantar ve idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorlar. Çünkü bu organlar birbirleriyle çok yakın komşuluk içindeler.
Ayrıca iç çamaşırı giydiklerinde rahatsızlık hissediyorlar. Sürekli antibiyotik kullanmak zorunda kalıyorlar. Cinsel hayatlarında orgazm olma güçlükleri yaşıyorlar. Tayt, mayo, bikini giyerken problem yaşıyorlar. Bu gibi durumlarda uygun hastalarda Klitoris Estiği gündeme gelebiliyor. Bu işlem sadece estetik ve hoş görünme amacı ile yapılmaktan ziyade bahsettiğim sağlık sorunlarının çözülmesine de katkı sağlamaktadır.

Lazerle Vajina Daraltma

Ameliyatsız vajina daraltma yöntemlerinden olan Lazerle vajina Daraltma işlemi, vajinanın tüm kanalı boyunca, çepeçevre lazer atışlarıyla yeniden sıkılaştırılması ve gençleştirilmesini sağlanmaktadır. Lazerle vajina daraltma yöntemi ile kadının cinsel hazzının arttırılması, orgazma daha kolaylıkla ulaşması ve orgazmı daha yoğun yaşaması da ek olarak sağlanır.

Lazerle Vajina Gençleştirme

Ameliyatsız bir yöntem olan Lazerle Vajina gençleştirme işlemi, vajinanın doğal yapısı olan ruga yapısını eski haline getirmek ve yeniden yapılandırmak için uygulanan işlemlerin tamamına verilen bir isimdir. Bu işlemler, gerek cinsellikte gerekse doğal flora için gerekli olan sağlıklı salgılar üretir ve en önemlisi gençlik formuna dönerek daraltır.

Lazerle Vajina Sıkılaştırma

 Birçok kadın vajina genişleme ve vajina bollaşma problemi yaşamaktadır. Vajinada zamanla oluşan, zor doğumlara bağlı oluşan ve geçirdiği hastalıklara bağlı oluşan genişlemeler kadının cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Karbondioksit lazerle vajina sıkılaştırılır ve bu problemlerin çoğu ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Lazerle vajina sıkılaştırma, ağrısız, acısız dikişsiz, cerrahi riskler barındırmadığı için sıklıkla tercih edilen ve oldukça başarılı sonuçlar veren yöntemlerdendir. Vajina sıkılaştırma sırasında, vajinanın gençleşmesi ve daraltılması da sağlanır. Kişilerin cinsel yaşamları keyifli hale gelir.

Lazerle Genital Renk Açma

Dış genital alanlarda, vulvada, dış dudaklarda, perinede ve kasıklarda tüylerin alınma yöntemlerinden sıcak ağda, lazer epilasyon, kilo, sistemik hastalıklar ve kullanılan hormon ilaçları bu bölgenin zamanla kararmasına ve lekelenmesine neden olmaktadır. Lazerle bu bölgenin renk açma ve beyazlatma tedavileri oldukça yüz güldürücü ve başarılı sonuçlar almamızı sağlar.

Leave a Reply