Skip to main content

Barbie Genital Estetiği, dünyada en çok merak edilen ve en çok uygulanan estetik uygulamaları arasında yerini aldı. İlk olarak ABD’de isim bulan, kombine ameliyat ve ameliyatsız işlemlerle uzman jinekologlar tarafından uygulanan yöntem, sadece estetik amaçlı olarak uygulanmakla kalmıyor, çiftlerin cinsel hayatı üzerinde oldukça olumlu değişimlere destek olurken kadınlarda da pek çok rahatsızlığın giderilmesinde kullanıyor. İşte Barbie Estetiği ile alakalı merak edilenler…

Barbie Vajina Estetiği’nin Hollywood’lu ünlüler tarafından başlatıldığını buradan da Avrupa’ya ve ülkemize geldiğini, kadınların da en çok tercih ettiği genital estetik ameliyatlar arasında yer aldığını ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Âzer Aras Uluğ, “Barbie Vajina Esteğinde amaç, Barbie bebeğe benzemekle beraber, işin alt yapısını incelediğimizde bozulan ve deforme olan vajinanın anatomik ve fonksiyonel olarak eski haline getirilmesi amaçlanmaktadır. Barbie bebeğin genital sisteminde dış dudaklar daha dolgundur, iç dudaklar daha ince ve daha kibardır. İç dudakları tamamen almaya biz çok sıcak bakmıyoruz çünkü iç dudakları aldığımız zaman vajina açık hale gelecek bu da enfeksiyonlara zemin hazırlayacaktır. Burada asıl ama dış görünüşünün daha güzel görünmesi ve fonksiyonel anlamda daha işlevsel olarak vajinanın kullanılabilmesidir.  Barbie estetik görünümü birkaç farklı prosedürün kombinasyonundan oluşur. Labioplasti, klitoris çevresindeki katlantıların düzeltilmesi ve büyük dudaklara; hyalüronik asit veya otolog yağ enjeksiyonlarıyla dolgunluk kazandırılması gibi uygulamaları kapsıyor.” dedi.

Labioplasti, Klitoris estetiği ve PRP işlemleri aynı anda uygulanıyor.

Barbie Vajina Estetiği kapsamında en sık uygulanan cerrahi yöntemlerden biri olan Labioplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatına biz iç dudak estetiği ameliyatı da demekteyiz. İç dudakların, sarkık, büyük koyu renkli, asimetrik ve kırışık olması durumunda özel mikro cerrahi yöntemlerle küçültülerek, simetrik dış dudakların içinde kalan, ince yapılar haline getirilerek güzel ve estetik bir görünüme kavuşturulması hedeflenir. Aynı seansta gerek görülürse klitoris estetiği de uygulanabilmektedir. Klitoris katlantıları ve klitoris derisi kalın ise labioplasti operasyonuna klitoris estetiğinin de eklenmesi gerekebilmektedir. Sadece labioplasti yapılması sonucunda, fazlalık kalan klitoris katlantıları, mikro penis gibi kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Klitoris cerrahisi ise oldukça dikkatli ve özenli yapılması gereken bir cerrahidir. Klitorise giden damar ve sinir yapılara dikkat etmek oldukça önemlidir. Bu alana hakim olan, ehil ve deneyimli bir cerrahi hekim tarafından yapıldığında cinsel hazda ve doyumda artış sağlanmaktadır. Aksi durumda ne yazık ki geri dönüşü imkansız cinsel his kaybı yaşanabilir. Barbie Vajina Estetiği kombine işlemleri arasında; dış dudakların içlerinde boşalma ve kırışma varsa bunlara kök hücreden zengin yağ dolgusu, hyalorinik asit dolgusu uygulanır. Bu yöntemlerin dışında kişinin kendi kanından hazırlanan trombositten zengin serum uygulaması da aynı seansta uygulanabilir. Bu işleme O- Shot (Orgazm aşısı) denilmektedir bu uygulama istek ve uyarılmayı kolaylaştırmakta kadının cinsel tatmini yönünde olumlu faydalar sağlamaktadır. Hyaloronik asit dolgularla G nokta büyütme gibi vajinal orgazmı hedefleyen uygulamalar da birlikte uygulanabilmektedir.” Şeklinde bilgi verdi.

Hem güzelleşme hem cinsel doyum sağlıyor.

Barvie Vajjina Estetiği ameliyatlarının, kadının daha hoş ve estetik görünümü yanı sıra cinsel doyum anlamında da önemli bir destekleyici olduğunu ifade eden Dr. Âzer Aras Uluğ, “Kombine bir işlem olan Barbie Vajina Estetiği ile kadının genital bölgesi güzelleşip gençleşmesi ile kalmıyor, aynı zamanda kadının cinsel haz ve doyumunda da büyük rol oynuyor. Ayrıca dar pantolon, tayt, mayo, bikini giyememe, iç çamaşırından dolgun taşan dokular ve bunların oluşturduğu rahatsızlık hissi, bisiklete – motora binememe, idrar yaparken bacaklarının içine doğru işeme, kaşıntı, sık vajinal enfeksiyon, mantar enfeksiyonu ve sık idrar yolu enfeksiyonu geçirme, cinsel ilişkide ağrı, cinsel birleşme sırasında uzun fil gibi kulakların yani labiumlarını tutmak zorunda kalması gibi sorunlar da eşzamanlı olarak giderilmiş oluyor. Kadınlar cinsel anlamda daha özgüven sahibi oluyor. Kombine genital güzelleştirme prosedürleriyle elde edilen Barbie genital estetik yöntemleri ile özel bölgeye oldukça genç ve çekici bir görsellik kazandırılıyor. Barbie genital estetik, sarkan veya düzensiz görünümde olan iç dudakların daha estetik bir şekilde kamufle olmasını sağlıyor. Dış genital bölgenin fonksiyonelliğini artıran kombine prosedürler aynı zamanda çiftlerin cinsel yaşam kalitesini de büyük ölçüde artırıyor.” dedi.

Barbie Vajina Estetiğinde ameliyat süreci…

Barbie vajina estetiğinde ameliyat süreci ile ilgili ayrıntılara tek tek değinen Dr. Âzer Aras Uluğ sözlerine şöyle devam etti.

“Barbie vajina estetiği genel veya lokal anestezi altında, ameliyathane ortamında Kadın Doğum Uzmanları tarafından uygulanan ameliyatlardır. Ameliyat süresi ortalama 1.5-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası genellikle hastanede yatış gerekmez. İşlem sonrası genellikle ciddi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Operasyonun ardından birkaç günlük istirahatin ardından kişiler normal yaşantılarına dönebilirler. Barbie Vajina Ameliyatının ardından uzun süre ayakta kalınmamalıdır. Hekim tarafından reçete edilen ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Barbie vajina estetiği sonrası 1 ay cinsel ilişkiden, ağır sporlardan, sauna, havuz ve denizden uzak durulması önerilir.

Tedavi kişiye özel planlanır!

Barbie Vajina Estetiğinde tedavi protokolü doktorun hastayı muayene etmesinin ardından, belirlenen kriterler dahilinde kişiye özel olarak planlanır. Yöntem bakireler de dahil olmak üzere işlem gerektiren her kadına uygulanabilir.”

https://www.drazerulug.com/tr/sayfa/op-dr-azer-aras-ulug

Leave a Reply