Skip to main content

Son yılların en popüler terapi yöntemlerinden biri olan Meridyen Terapisinin beden, ruh ve zihin sağlığı açısından olumlu etkileri bulunuyor. Forma girmede, kas ve iskelet sistemini güçlendirmede, bağışıklık sisteminin desteklenmesinde katkı sağlayan bu terapi yöntemi ile ilgili tüm merak edilenleri Kafizyo Terapi’den Uzman Eğitmen Nihal Tekin anlattı.

Uzman Eğitmen Nihal Tekin, “Meridyen Terapi, kişinin bedeninde enerji kanallarının uzman tarafından tespit edilerek bu bölgelere özel cihazlar yardımıyla uygulanan masaj yöntemidir. Binlerce yıl öncesinde Çin’de tıbbi bir yöntem olarak uygulanmaya başlayan ve ilaçsız tedaviler kategorisinde yer alan bir uygulama olan meridyen terapi, günümüz teknolojisiyle harmanlanarak insanların yaşadığı birçok hastalığın tedavisine ek olarak yardımcı bir yöntem olarak kullanılabilecek yapıda getirilmiştir. Meridyen terapisi insanlarda görülebilen kas, kemik, iskelet sistemi rahatsızlıkları, iç hastalıklar, psikolojik problemlerinin tedavilerine ek olarak güvenli ve konforlu yardımcı bir terapi yöntemi olarak uygulanıyor. Kişilerin yaşadığı hastalıkların büyük bir bölümü enerji kanallarının tıkanıklığı kaynaklı olduğu için meridyen terapisi ile enerji kanalları dengelenerek rahatsızlıklara hızlı ve ağrısız bir şekilde çözüm bulunması sağlanabiliyor.” Dedi.

Beden ve ruh bütünlüğünün sağlanmasına yardımcı olur.
Meridyenlerin vücudumuz üzerindeki etkilerine değinen uzman eğitmen, “Meridyen, insan vücudunda dolaşım ve sinir sistemlerinin arasında iletişimi sağlayan kanallara verilen addır. Meridyenler ile insanların beden ve ruh bütünlüğü sağlanmış olur. Kişilerin yaşadığı birçok hastalığın meridyen terapisi ile iyileştirebildiği gözlemlenmiştir.” Şeklinde bilgi Verdi.

Meridyen terapisi hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Nihal Tekin, Meridyen terapisi ile ilgili verdiği bilgilere şöyle devam etti.

“Meridyen terapisi insan vücudunda dolaşım sistemi ve sinir sistemi arasında doğru bir iletişim kurulması sağlanarak hastalıkların iyileştirilmesini desteklediği bir tedavi yöntemidir. Meridyen terapisi sonrası hastada oluşan olumlu değişimler ve meridyen terapisinin faydaları arasında şunlar gösterilebilir. Vücuttan toksinlerin atılıp hastanın kanının temizlenmesi, kas ve kemiklerin güçlendirilmesi, kan dolaşımının düzenlenip metabolizmanın güçlendirilmesi, hastanın duruş bozukluklarının giderilmesi, mide ve bağırsakların düzenli çalışmasının sağlanması, kişinin bağışıklığının kuvvetlendirilmesi, kilonun normale yaklaştırılıp vücut ağırlığının azaltılması, meridyen terapisi ile vücuttan ödem atıldığı ve dokuların yenilenmesi sağlandığı için uygulandığı bölgede kozmetik açıdan da olumlu dönüşler alınabilmektedir.

Meridyen terapi nasıl uygulanır?


Meridyen terapisi sırasında amaç, hastanın vücudunda enerjinin toplanma – dağılma alanlarının tespit edilip, uzman tarafından yapılan işlemler sonucunda rahatsızlıkların iyileştirilmesinin desteklenmesidir. Tespit edilen enerji bölgelerine yapılan baskı, masaj ve hareketler ile meridyenlere etki edilmesi sağlanır. Meridyen terapi sırasında uzman, özel bir eldiven giyip doğru bölgelere elleri ve parmak uçlarıyla baskı uygulayarak hastanın enerji kanallarının açılmasını sağlar.
Meridyen terapisinin destekleyici bir terapi olarak kullanılması ile yüksek oranda iyileşme sağlanan hastalıkların bazıları şunlardır. Bel ve boyun fıtığı, inme ve felç, yumuşak doku romatizması, nörolojik rahatsızlıklar, mide ve bağırsak problemleri, kireçlenme, cilt hastalıkları, duruş bozuklukları, uyku problemleri, prostat, hemoroid, menopoz şikayetleri.”


Leave a Reply