Skip to main content

DR. ASTROLOG ŞENAY DEVİ: BURCUNUZA GÖRE AŞK HAYATINIZDA ŞİFRELER

Koç Kadını ve Erkeği: Coşkulu sürprizlerden hoşlanan yapıları ile Koç kadını ve erkeği karşı cins üzerinde doğuştan gelen bir etki ve çekiciliğe sahiptirler. Koç kadını aşkı ve tutkuyu hissetmediği bir beraberliği evliliğe taşımayacaktır. Heyecanını kaybetmeyen bir evlilik hayatı ister ve eşinden sürekli ilgi görmeyi eşinin yaşamında ilk sırada olmayı daima arzu eder. Koç erkeği ise enerjisi ile ilişkinin dinamizmini ayakta tutacak ve kendi yüksek enerjisine uygun bir kadını eş olarak seçecektir. Fırtınalı bir evliliğin başkahramanıdır Koç erkekleri. Yazınızı kışa kışınızı yaza çevirebilir. Bu yoğun geçişleri cesaretle karşılayıp kabullenecek kadını eş olarak seçecektir. Aşırı kıskanç bir doğaya sahip olduğu için eşine bir takım kural ve kısıtlamalar getirebilir. Kadını ile yaşadığı heyecanın dışarıya yansımasından hoşlanmaz. Koç kadını da erkeği de cinselliğe fazlası ile önem verir. İlişkide yaşanan hiçbir sorun ve tartışmanın yatak odalarına girmelerini istemezler. Bu sağlandığını takdirde son derece heyecanlı romantizmin yoğun yaşandığı keyifli ve renkli bir evlilik hayatları olur.

Boğa Kadını ve Erkeği: Venüs’ün çocukları birlikte yaşlanacakları güven saygı ve bağlılığı tam anlamı ile hissettirecek kişileri eş olarak seçeceklerdir. Boğa kadını ya da erkeği duygudan yoksun bir evliliği asla tercih etmeyeceklerdir. Aşkın olmadığı bir cinsellik onlara hiçbir zaman hitap etmeyecektir. Evlilik kararı almaları için tam anlamı ile güvenmeli ve kendilerini güvende hissetmelidirler. Boğa erkeği kadınına güvenip aşkın kutsallığını yaşamaya başladığı andan itibaren özverili davranacak ve yıllardır edindiği birçok alışkanlığından uzaklaşacaktır. Boğa erkeği evlilik hayatında özel günlere daima dikkat eder ve romantizmi daima yaşamlarının bir parçası haline getirir. Boğa kadını ise evliliği fazlası ile ciddiye alır. Kendisi için eş olacak erkeğin iyi bir baba olması da Boğa kadını için oldukça önemlidir. Evlilik kararı alması için karşısındaki erkeğin güvenilirliğini defalarca test edecektir. Kendine saygı duyulması ve erkeğinin hayatının her safhasında ona duygusal olarak destek olmasını bekleyecektir. Tutarsızlıklardan hoşlanmayan Boğa kadını evlilik hayatının mutlu ve huzurlu olması için her türlü fedakârlığı yapacak aynı davranışı eşinden de bekleyecektir. Cinsel yaşamları eşinin ona karşı takındığı tutuma göre değişiklik gösterir. Eşi ona ilgisini cömertçe gösterdiği sürece hiçbir sorun yaşamayacaklardır.

İKİZLER Kadın ve Erkeği: Merkür’ün enerjisi bitmek tükenmek bilmeyen sevecen insanları, Aşk ve evliliğe karşı daima tedbirli davranan kişilerdir. Evlilik onları ürkütür kişiliklerini ve beklentilerini tam anlamı ile ifade edebilmeleri için zamana ve karşısında ki kadın ve erkeğin samimiyetine tam anlamı ile güvenmeleri gereklidir. Duygusal geçişleri oldukça kuvvetli olduğundan zaman zaman eşini meraklandırmak için ilgisini belli etmeyecektir. İkizler erkeği evlendiği kadında sürekli keşfedeceği bir şeyler arar. İkizler kadını ise birden bire evlilik kararı almayacak uzun bir süre birliktelikten sonra beraberliği resmiyete taşıyacaktır. Evlilik hayatlarında renkli bir cinsel yaşamları vardır. Eşlerine sevgilerini her fırsatta ifade eder ve onu cezbedecek davranışları ile şaşırtarak tüm ilgisini üstünde tutmayı başarır.

YENGEÇ Kadını ve Erkeği: Yengeç kadını da erkeği de duyguları ile yaşar.  Aşık oldukları andan itibaren yüreklerini bir korku sarar ve hayal kırıklığı yaşarım endişesi ile duygularını ifade etmekte belli bir süre zorlanırlar. Gelip geçici ilişkilerin insanları değillerdir. Yengeç erkeği evleneceği kadına her şeyden önce saygı duymalıdır. Her şeyini paylaşabileceği kadını eş olarak seçer. Eşi onun diğer yarısıdır. Son derece evcimen olan Yengeç erkeği sevdiği kadar sevilmek ister. Dokunmak onun için çok önemlidir. Şefkatli bir öpücük ve sıcacık bir sarılma cinsellikle eş değerdir onlar için. Yengeç kadını ise son derece ihtiraslı bir doğaya sahiptir onu sahiplenecek erkeği eş olarak seçecektir. Yengeç kadını çok alıngan bir doğaya sahiptir. İlk adımı daima erkeğinden bekleyecektir. Hassasiyetlerine özen gösteren bir erkek için yapamayacağı hiçbir fedakârlık yoktur. Uyum ve dengeyi sağlamakta oldukça maharetlidir. Evlilik hayatlarında aşkın hükmü geçerlidir.

ASLAN Kadın ve Erkeği: Her ikisi de özgürlüğüne düşkün karşı cinsin ilgisini üzerlerinde tutmak isteyen kişilerdir. Renkli eğlenceli tutkulu bir doğaları vardır. Aslan erkeği evlenmeyi kolay kolay düşünmez. Bunu ona düşündürecek kadın kesinlikle onu cezbedecek farklı özelliklere sahip olmalıdır. Tekdüzelikten hoşlanmazlar. Eşlerinde doğal bir zarafet ararlar ve ona saygı duyan sevgisini her türlü davranışı ile gösteren kadınları eş olarak seçerler. Kadın tüm benliği ve cezbedici olmalıdır.  Cinsellik yaşamlarının birinci sırasında yer alır. Eşleri tarafından arzulandıklarını hissetmek bağlılıklarını arttıracaktır. Aslan kadını evleneceği insandan beklentilerini çok önceden belirlemiştir. Güçlü güven duyabileceği erkeği eş olarak seçer. Kendine saygı duyulması değer verilmesi onlar için çok önemlidir. Evlendiği andan itibaren yuvanın kutsallığına sahip çıkar ve ailesine karşı oldukça koruyucudur. Kıskanç bir doğaya sahip olduğu için duygularını net bir şekilde ifade eder ve eşinden buna saygı duymasını bekler. Sevgisini cinsellikle göstermekten hoşlanır. Evlilik hayatlarında yalan ve güvensizlik olmadığı sürece kolay kolay problem yaşamazlar.

BAŞAK Kadını ve Erkeği: Hayallerini süsleyen kadın ya da erkeği ararlar. Kendilerine göre kriterleri vardır. Evlilik söz konusu olduğunda mantık ve duygu dengesini mükemmel bir şekilde dengelerler. Başak erkeğinin eşi gurur duyulacak biri olmalı onunla her türlü fikir alışverişi yapıp hemen her konuda konuşabilmelidir. Kadının daima bakımlı ve çekici olmasını arzu eder. Hijyen onun için oldukça önemlidir. Dipleri çıkmış bir saç boyası ile gezen bir kadını asla Başak erkeğinin eşi olarak göremezsiniz. Başak erkeği duygusaldır ve kırmızıçizgi ile belirlediği hassasiyetleri vardır. Eşine karşı daima dürüsttür ve beklentilerini net bir şekilde ifade eder. Hassasiyetlerine önem veren kadına karşı tutumu daima nazik ve sevgi doludur. Başak kadını duygusal iyi huylu ve dürüsttür. Evleneceği erkeğin dürüst olması tüm rahatsızlık ve beklentilerini açıkça ifade etmesine çok önem verir. Başak kadınının asla tahammül edemeyeceği konu ise eşine verdiği değerin kullanılmaya kalkışılmasıdır. Duygularında daima içten ve samimi Başak kadını bu davranışa sessiz kalmayacaktır. Cinsellik onlar için çok özel bir paylaşımdır, Daima özel ve heyecanlı kalması içinde bu konuda daima özenli olacaktır.

TERAZİ Kadını ve Erkeği: Aşkı aşkla yaşayan Venüs insanları; Terbiyeli centilmen nazik Terazi erkekleri, Evleneceği kadının prenses asilliğine sahip olmasını arzu eder.. Evlenmek gibi belirli bir düşünceleri yoktur. Bu düşünceyi tamamen hayatına girecek kadının oluşturmasını arzu ederler ve genelde de öyle olur. Neşeli güler yüzlü ve anlayışlı kadın onun evlilik hayatının kraliçesi olur. Empati kurabilen yapısı evlilik hayatında mutluluğun temelini oluşturur. Nezaketsiz ve kırıcı davranışlardan hiç hoşlanmaz. Cinsellik onun için ritüel gibidir. Yatak odasında ayrıntılara önem verir ve eşinden de aynı davranışı bekler. Terazi kadınları karşı cinse kolay kolay güvenemez. Öncelikle eşi olacak erkeğin güvenilir olmasına dikkat eder. Aşkla beslenen Terazi kadını eşini aşkla besler. Tutkulu ve heyecanlıdır. Bu doğası onu daima dinamik ve enerjik kılar. Mutlu bir evlilik hayatı olur.

AKREP Kadını ve Erkeği: Zodyak’ın gizemli ve en derin bakan gözleri ile aşkın tutku dolu insanları; Akrep kadını da erkeği de beğendikleri kişiyi eninde sonunda elde ederler. Akrep erkekleri duygularından emin olmadan ilişkilerini evliliğe taşımazlar. Eşlerinin güzel ve bakımlı olmasını isterler. Öfkeleri de sevgileri de şiddetlidir. Eşlerinin bu ruh hallerini doğal karşılamaları ve alttan alarak rahatlamalarını sağlamaları evliliklerinin kalıcı ve mutlu olmasına yetecektir. Akrep erkeği cinselliğe çok önem verir ve eşinin bu konuda onun kadar istekli olmasını bekler. Akrep kadını evleneceği erkekle ortak değerlerinin olmasını ister. Zeki bir eşi olmasını ister. Duyguları ile yaşar üzüldüğünde üzüntüsüne ortak olmalı ve ona destek vermelidir eşi. Küçük şeylerle mutlu olabileceği gibi küçük fakat biriken rahatsızlıklarını da fazlası ile büyütebilir. Cinsel yaşam onun içinde çok önemlidir. Eşi tarafından beğenildiği görmek sevgi dolu sözlerle şımartılmak evlilik hayatını çok daha keyifli bir hale getirmesi için onu teşvik edecektir.

YAY Kadını ve Erkeği: Detaylarla uğraşmayan sevgiyi en yalın hali ile yaşamaktan hoşlanan dürüst insanlardır. Yay erkeği ilgi duyduğu kadının peşinden koşmaktan hoşlanır. Evlilik düşüncesi yaşamında ki kadının ona kattığı farklılıklarla oluşacaktır zihninde ve en kısa sürede fikrini hayata geçirecektir. Sıkboğaz edilmekten hoşlanmaz eşi ile iletişime çok önem verir duygularını coşku ile ifade eder gizli saklı şeylerden hoşlanmaz. Eşinin fiziksel özelliklerine önem verir. Bakımlı ve dişi bir kadını eş olarak seçecektir. Kendine saygı duyan kadına hayrandır. Yay erkeği cinselliğe sevdiği sürece önem verir. Eşine olan duyguları azalmaya başladığı anda ondan uzaklaşacaktır. Renkli bir ilişki ister monoton bir evlilik ona göre değildir. Yay kadını; Kıskanç şehvetli ve idealisttir. Onu olduğu gibi kabul edecek erkeği eşi olarak seçer. Ailenin kutsallığına inanır evlilik hayatına dışarıdan müdahale edilmesine izin vermeyecek kadar zeki ve korumacıdır. Cinsellikte eşinin arzu ve isteklerine daima önem verir.

OĞLAK Kadını ve Erkeği: Kadını da erkeği de gelip geçici ilişkilerin içinde olmazlar. Oğlak erkeği asla düşünmeden hareket etmez. Evlilik kararını vermesi oldukça zordur. Eş olarak seçeceği kadının saygınlığına önem verir güven ilişkinin temelini oluşturur. Oldukça kıskanç bir yapıya sahip olduğu için kuralcıdır ve eşine karşı bir takım kısıtlamalar getirebilir. Bunu açıkça ifade etmekten çekinmez. Eşi onun sırdaşı arkadaşı sevgilisi olmalıdır. Aşırı kuralcı ve hata affetmez yapısını sevgi ile geliştirmesine katkıda bulunacak kadınla gerçek mutluluğu yakalar. Eşinin yanında o ciddi adam gider ve içindeki çocuk ortaya çıkar. Şefkatli idareci bir kadın için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Cinsellikte şefkat onun için önemlidir. Eşi tarafından beğenildiğini arzu edildiğini hissettiği sürece mutlu olur ve mutlu eder. Oğlak kadını hassas sabırlı ve ciddi bir karaktere sahiptir. Evlilik onlar için çok ciddi düşünülmesi gereken bir konudur. Bu konuda asla acele karar vermezler, Oğlak kadını ne istediğini bilir ve eşini buna göre seçer. Sevgi dolu bir beraberlik ister. Samimiyetten uzak yapmacık davranışlara tahammülü yoktur. Oğlak kadının cinsel hayatında rahat olabilmesi tamamen eşinin ona yaklaşımı ve tutumuna bağlıdır. Sevgi ile göreceği her davranış onu ihtiraslı bir kadına çevirecektir.

KOVA Kadını ve Erkeği: Ruhu özgürlükle beslenen Uranüs’ün heyecanlı neşeli sempatik insanları. Kova erkeği evlilikten korkar. Kısa süreli ilişkiler yaşamaktan hoşlanır kolay kolay bağlanamazlar. Hayatlarına müdahale edilmesinden temel karakteristik özelliklerinin değiştirilmeye kalkılmasından hoşlanmazlar ve bu konuda asla taviz vermezler. Maceraperest kendine güvenen enerjik kadınlardan hoşlanır ve eş olarak seçerler. Zeki üretken düşüncelerini net bir şekilde ifade eden sosyal bir kadınla evlilik hayatı son derece keyifli geçecektir. Cinsellik yaşamında çok önemlidir bu konuda her zaman hassas davranacak eşinden den aynı hassasiyeti bekleyecektir. Kova kadını hümanist duygusal düşünen üreten çok enerjik bir yapıya sahiptir. Eş olarak seçeceği erkeğin onun düşüncelerine önem vermesini her şeyi onunla paylaşmasını ister. Güvende hissetmek onun için çok önemlidir. Sosyal hayatın içinde eşi ile birlikte yer almaktan fazlası ile hoşlanır. Cinsellik yaşamının vazgeçilmez bir parçasıdır şımartılmaktan ve kendini özel hissetmekten çok hoşlanır.

BALIK Kadını ve Erkeği: Zodyak’ın tutkulu âşıklarıdır onlar. Balık erkeği kadınını keşfetmekten büyük bir keyif alır. Kadın her hali ile dişi olmalıdır. Duygularının netleşmesi tamamen birlikte olduğu kadının ona yaklaşımına bağlıdır. Romantizmi tüm muhteşemliği ile ona yaşatacak kadını eş olarak seçecektir. Özel günlere çok önem veren Balık erkeği eşinden de aynı davranışı bekler. Aile hayatı onun için çok önemlidir. Eşi ile uzun sohbetler etmekten birlikte yenilen yemeklerden çok hoşlanır. Sadakate çok önem verir güven duygusunu kazandığı andan itibaren eşini şımartmaktan ve onun için elinden gelen her şeyi yapmaktan son derece keyif alır. Sevgi ile beslenen ruhu kavgadan hoşlanmaz. Toleranslı ses tonu yükselmeyen bir kadına saygısı sonsuzdur. Cinsel yaşamları son derece renkli ve heyecanlıdır. Eşinin isteklerini daima önemseyerek yaklaşır. Balık kadını; Onunla arkadaş olabilen bir erkeği eş olarak seçecektir. Duygularını tam anlamı ile özgür bırakabileceği candan yürekli bir erkeği hayat arkadaşı olarak ister. Aşkın tüm heyecanını doyasıya yaşamak ve yaşatmak için elinden gelen özveriyi sergilemekten kaçınmaz. Eşine sadıktır her davranışının yanında olur ve destek verir. Cinselliğe çok önem verir eşinin sevgisini cinsel yaklaşımlarına göre değerlendirir. Sevgiyi gösterme açısından yatak odası onun için büyük önem taşır.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Astrolog Şenay DEVİ