Skip to main content

Gazeteci, PR Uzmanı ve Yazar Şükriye Özgül, 2016 yılında ilk önce “HABERUÇUR” haber platformunu kurdu. www.haberucur.com ‘da Dr. Yavuz Dizdar ile yaptığı röportaj serisi kitap projesine döndü ve 2018 yılında “VİCDAN HAYAT KURTARIR” kitabı hayata geçti. Kısa sürede sırası ile “YÜREĞİNDE YET AÇ”, “OLMAK YA DA OLMAMAK” ve “ TOPRAK KALBİ İYİLEŞTİRİR” kitaplarında imzası bulunan Şükriye Özgül 2020 yılında www.manşetteyiz.com ‘u kurdu. “Yaşamın içinde yaşayan haberler” sloganı ile hayata geçen haber platformu kısa sürede adını duyurarak büyük başarı kazandı. Özgül, 2022 yılının Aralık ayında Manşetteyiz Dergi projesini hayata geçirerek, dijital dergicilikte de “Varız” dedi.

2007 yılından bu yana PR danışmanlığı faaliyetlerini sürdüren Şükriye Özgül PR; halkla ilişkiler ve tanıtım faaliyetleri ile medya danışmanlığı hizmetlerine dijital pazarlamayı da ekleyerek Manşetteyiz PR çatısı altında topladı.

Şükriye Özgül hakkında:

Şükriye Özgül 1978 yılında Bulgaristan’ın Okorsh köyünde doğdu. İlkokulu Bulgaristan’da Hristo Botev İlköğretim Okulunda okudu. 1989 yılında zorunlu göçle Türkiye’ye geldi ve ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşti. Ortaokul ve liseyi Avcılar 50. Yıl İNSA Lisesinde okudu ve 1996 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde Lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. Üniversitede okuduğu yıllarda yerel televizyonlarda sunuculuk ve muhabirlik yaptı. Ayrıca İHA (İhlas Haber Ajansı) uluslararası haberler servisinde editör olarak görev yaptı. 2007’den bu yana kendi şirketinde Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı, Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti veriyor. Aynı zamanda www.mansetteyiz.comwww.haberucur.com, Manşetteyiz Dergisinin İmtiyaz sahibi olan Özgül, “Vicdan Hayat Kurtarır”, “Olmak ya da Olmamak”, “Yüreğinde Yer Aç”, “Toprak Kalbi İyileştirir”  kitaplarının eş yazarlığını yaptı.